Category: Turystyka w górach

50 Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej

Zapraszamy na Jubileuszową 
50 Ogólnopolską Turystyczną Giełdę Piosenki Studenckiej

  • 30 lipca (niedziela)
    20:00
     – rozpalamy ognisko giełdowe na tydzień a może dłużej w Bazie Pod Ponurą Małpą
  • 31 lipca (poniedziałek)
    9:00 Rajd turystyczny i krajoznawczy (trasy i zapisy od lipca na www.gieldapiosenki.pl)
    17:00 uroczyste otwarcie wystawy pt. „Miejsca” w Bazie Pod Ponurą Małpą
    18:00 zapraszamy do Chaty Izerskiej na ognisko, J .1 wspólne śpiewy, konkursy i czeskie piwo
  • 1 sierpnia (wtorek)
    9:00 Rajd turystyczny i krajoznawczy (trasy i zapisy od lipca na www.gieldapiosenki.pl) 
    12:00 startuje Giełdowa Scena Pod Metaforą
    20:00 Pierwszy Koncert Nocny
     W Bazie Pod Ponurą Małpą wystąpią laureaci pierwszych Giełd Piosenki: grupa Sztamajza, Andrzej Mróz, Kociołek, Wojciech Jarociński (Kapelusznicy) i Krzysztof Szczucki Grzyba i Brylantowe Spinki). (Kiego Grzyba Brylantowe Spinki). Koncert w scenerii pierwszej Giełdy poprowadzi Krzysztof Szczucki.
  • 2 sierpnia (środa)
    10:00 Rajd Retro (start: Skwerek Radiowej Trójki)
    11:00 Przygotowania do spektaklu Teatru Kulinarnego w Bazie Pod Ponurą Małpą
    12:00 Giełdowa Scena Pod Metaforą
    15:00 Rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej tradycyjnego turystę retro
    16:00 Teart Kulinarny – wielki finał
    18:00 Rozpoczęcie Giełdy tradycyjnym hymnem i Drugi Koncert Nocny W koncercie wystąpią: Bez Idola, Chwila Nieuwagi, Rafał Nosal i Darek Czarny, Tomek Lewandowski, Małgorzata Lipińska, Zbigniew Stefański, Magda Turowska „Cytryna”, Póki Co, Basia Beuth, Andrzej Mróz, Kociołek, Przemek Śledź-Śledziuha, Byle do Góry, Jerzy Kostrzewa, i inni.
  • 3 sierpnia (czwartek)
    11:00 Mecz piłki nożnej („Orlik” na u1.0krzei)
    12:00 Giełdowa Scena Pod Metaforą
    12:00 otwarcie Kina na Wysokim Poziomie (Baza)
    15:00 Mistrzostwa Świata w Spływie Rzeką Kamienną Łódkami z Kory Struganymi
    16:00 W 80 minut dookoła świata – spotkanie z Jerzym Kostrzewą – podróżnikiem, bardem, giełdowiczem (Kino)
    18:00 Trzeci Koncert Nocny W koncercie wystąpią: Słodki Całus od Buby, Grzegorz Bukała,Wojciech Gęsicki, Maciej Służała, Cisza Jak Ta, Wszystkiego Najlepszego, Ukryty Zegarek, Oczy Mam Niebieskie, Leonard Luther, Na Bani, Celtic Tree, Bieguni, Marzena Nowakowska, Zielony Szlak, Leszek Kapeć, Małżeństwo z Rozsądku,Antoni Muracki i inni.
  • 4 sierpnia (piątek)
    11:00 Konkurs Główny 50.OTGPS
    12:00 Konkurs „Od przedszkola do Giełdola” w Rodzinnym Parku Rozrywki „Esplanada”
    12:00 Giełdowa Scena Pod Metaforą
    18:00 Czwarty Koncert Nocny W koncercie wystąpią: Ryszard Żarowski, Piotr Bakal, Marek Andrzejewski, Jan Kondrak, Do Góry Dnem, Browar Żywiec, Marek Majewski, Seta, Jan Błyszczak „Mufka”, Gasta Mire, Bądź Ciszą, Fart, Apolinary Polek, Tomek Jarmużewski, Jacek Musiatowicz i inni.
  • 5 sierpnia (sobota)
    11:00 Warsztaty gitarowe i poetyckie dla uczestników konkursu (Baza)
    11:00 Przedpołudnie rekreacyjno – rozrywkowe w„Esplanadzie”. Turniej mini-golfa,gry,zabawy, folk karkonoski na scenie (zespół Szyszak).
    12:00 Giełdowa Scena Pod Metaforą
    16:00 X Konkurs „Nowe dzieła Starych Twórców” 
    17:30 Gitarowy Rekordu Świata w Zespołowym Wykonaniu Piosenki Turystycznej 
    18:00 Piąty Koncert Nocny W koncercie wystąpią: Sztamajza, Jerzy Filar, Wolna Grupa Bukowina, Elżbieta Adamiak, Mikroklimat, Waldemar Chyliński, Tony Milnpr, Wacław Masłyk, Bractwo Wiecznego Natchnienia, Czesław Wilczyński, Piotr Pieńkowski i Wojtek Lachowski, Jan i Klan, Sklep z Ptasimi Piórami, Kapci Miękkich Szum i inni.
  • 6 sierpnia (niedziela)
    10:00 „Niedziela o dziesiątej” (Bez Idola)
    12:00 Koncert Laureatów i zakończenie Giełdy tradycyjnym hymnem
    19:00 Ognisko pożegnalne, które zgaśnie samo. 

    Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, LOT w Szklarskiej Porębie, Miasto Szkla

W programie Giełdy znajdą się również koncerty kameralne i spotkania w miejscach związanych z historią Giełdy. Planowane są Mistrzostwa Świata w Spływie Rzeką Kamienną oraz mecz na boisku w Szklarskiej Porębie (prawdopodobnie piłki nożnej i możliwe, że Giełda kontra Reszta Świata). Informacje o imprezach towarzyszących, zgłoszeniach konkursowych, koncertach i wydarzeniach odbywających się w Bazie Pod Ponurą Małpą i poza Bazą oraz o zapisach na trasy rajdowe – będziemy umieszczać na stronach giełdowych.

Festiwal Rowerowy – BIKE WEEK END

Program Minutowy Festiwalu Rowerowego oraz BIKE Week-end 2017r.

  • Piątek – 30 czerwca 2017
    Witamy Uczestników !
    (miasteczko sportowe Bike Adventure przy Ski Arena Szrenica, ul. Turystyczna)
    16:00 – 20:00 – Biuro Zawodów
    20:00 – 21:00 – Odprawa techniczna
  • Sobota – 1 lipca 2017 – I ETAP BIKE ADVENTURE
    8:00 – 17:30 – Biuro Zawodów
    11:00 – Start – etap I PRO (górny parking przy Ski Arena Szrenica)
    11:30 – Start – etap I FUN(górny parking przy Ski Arena Szrenica)
    Meta etapów – okolice zakrętu śmierci
    17:30 – Zamknięcie tras I etapu
    18:00-21:00 – Dekoracje liderów Etapu I, odprawa techniczna i Pasta Party (miasteczko sportowe Bike Adventure )
  • Niedziela –  2 lipca 2017 II ETAP BIKE ADVENTURE
    8:00 – 17.30 – Biuro Zawodów
    11:00 – Start – etap II PRO (górny parking przy Ski Arena Szrenica)
    11:30 – Start – etap II FUN (górny parking przy Ski Arena Szrenica)
    Meta etapów – przy kościele ul. Frańciszkańska
    17:30 – Zamknięcie tras II etapu
    18:00-21:00 – Dekoracje liderów Etapu II, odprawa techniczna i Pasta Party (miasteczko sportowe Bike Adventure )
  • Poniedziałek – 3 lipca 2017 III ETAP BIKE ADVENTURE
    8:00 – 17:30 – Biuro Zawodów
    11:00 – Start – etap III PRO (górny parking przy Ski Arena Szrenica)
    11:30 – Start – etap III FUN (górny parking przy Ski Arena Szrenica)
    Meta etapów – Ski Arena Szrenica
    17:30 – zamknięcie tras III etapu
    19:00 – 21:00 – Dekoracje liderów Etapu III, odprawa techniczna i Pasta Party (miasteczko sportowe Bike Adventure )
  • Wtorek – 4 lipca 2017 IV ETAP BIKE ADVENTURE
    8:00 – 18:00 – Biuro Zawodów
    11:00 – Start – etap IV PRO (górny parking przy Ski Arena Szrenica)
    11:30 – Start – etap IV FUN (górny parking przy Ski Arena Szrenica)
    Meta etapów – Ski Arena Szrenica
    17:00 – zamknięcie tras 4 etapu
    17:00 – Dekoracje liderów Etapu IV
    Dekoracje klasyfikacji Generalnej
  • Piątek – 7 lipca 2017r.
    13:00 – 15:00 – Skatepark – jazda wolna – SP nr 1, ul. 1 Maja 32
    15:00 – 17:00 – Skatepark – sesja treningowa* – SP nr 1, ul. 1 Maja 32
    16:00 – 21:00 – Bike EXPO – Ski Arena – Górny Parking
    16:00 – 21:00 – Bike Maraton – weryfikacja zgłoszeń uczestników – Biuro Zawodów – Ski Arena
    17:00 – Test Tour – wycieczka trasą Mini Bike Maraton – Ski Arena
    17:00 – 18:00 – Skatepark – przejazdy kwalifikacyjne* – SP nr 1, ul. 1 Maja 32
    18:30 – Zlot Rowerów Niezwykłych – przejazd uczestników ulicami miasta
    18:50 – Test Tour – przyjazd uczestników wycieczki na Skwer Radiowej Trójki – poczęstunek
    19:00 – Bike Week Szklarska Poręba – oficjalne rozpoczęcie – Skwer Radiowej Trójki
    19:30 – Pokaz trialu – Skwer Radiowej Trójki
    18:30 – Przegląd filmów ROWEROWYCH  – Skwer Radiowej Trójki
    19:00 – Skatepark – Przejazdy Finałowe – SP nr 1, ul. 1 Maja 32
  • Sobota – 8 lipca 2017r.
    08:00 – 20:00 – Bike EXPO – Ski Arena – Górny Parking
    08:00 – 10:30 – Bike Maraton – weryfikacja zgłoszeń uczestników – Biuro Zawodów – Ski Arena
    10:00 – Strefa Dziecka – otwarcie – Ski Arena – Górny Parking
    11:00 – Bike Maraton – start maratonu – Puchatek
    11:15 – Junior Trophy  „Dziecięcy Bike Maraton” – Ski Arena – Górny Parking
    12:00 – Pokaz trialu – Skwer Radiowej Trójki
    13:30 – Junior Trophy – dekoracje zwycięzców – Scena Główna – Ski Arena
    14:30 – Bike Maraton – dekoracje zwycięzców dystansu Mini – Scena Główna – Ski Arena
    14:00 – Pokaz trialu – Skwer Radiowej Trójki
    14:30 – Pump Track – zawody
    15:00 – 20:00 – Kellys Enduro MTB Series – biuro zawodów
    15.30 – Bike Maraton – dekoracje zwycięzców dystansu Mega – Scena Główna – Ski Arena
    16:30 – Bike Maraton – dekoracje zwycięzców dystansu GIGA  – Scena Główna  – Ski Arena
    17:00 – Loteria Fantowa „Bike Maraton – Jedziemy z pomocą” – Scena Główna – Ski Arena
    18:30 – Air Water Show – Best Trick – skoki nad wodą – zawody
    19:30 – Air Water Show – Best Trick – skoki nad wodą – dekoracja zwycięzców
    21:00 – Afterparty – Rodzinny Park Rozrywki Esplanada
  • Niedziela – 9 lipca 2017r.
    07:30 – 09:00 – Kellys Enduro MTB Series – biuro zawodów
    08:00 – 18:00 – Bike EXPO – Ski Arena – Górny Parking
    08:00 – 10:30 – Szosowy Klasyk – weryfikacja zgłoszeń uczestników – Biuro Zawodów – Ski Arena
    09:15 – Kellys Enduro MTB Series – odprawa techniczna – Scena Główna – Ski Arena
    09:30 – Kellys Enduro MTB Series – start pierwszej grupy startowej (kolejne co 10 minut)
    11:00 – Szosowy Klasyk – Start honorowy – Ski Arena
    15:00 – Szosowy Klasyk –  Zamknięcie trasy
    15:30 – Szosowy Klasyk – dekoracja zwycięzców – Scena Główna – Ski Arena
    16:00 – Air Water Show – PL vs CZ – skoki nad wodą
    17:00 – Pokaz specjalny – (flatland/breakdance/beetbox/extra skoki do wody)
    17:30 – Air Water Show – PL vs CZ – dekoracja zwycięzców
    18:00 – Kellys Enduro MTB Series – dekoracja zwycięzców

Muzealny pociąg specjalny „Liczyrzepa”

Muzealny Pociąg Specjalny Liczyrzepa na trasie Jaworzyna Śląska – Szklarska Poręba – Jaworzyna Śląska 01.05.2017

13:00 – przyjazd do Szklarskiej Poręby Górnej
13:00 – 17:00 – zwiedzanie zabytkowego pociągu
17:00 – odjazd ze Szklarskiej Poręby Górnej  do Jaworzyny  Śląskiej

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
ul. Towarowa 4
58-140 Jaworzyna Śląska
tel.: +48 74 63 74 330
kom.: +48 692 407 401
muzeumtechniki.pl

XXXIV Zawody w Kajakarstwie Górskim „AMP Kamienna 2017”

Program imprezy:
PIĄTEK, 21.04.
19:00
Schronisko „WOJTEK”: wieczór filmowy: pokaz filmów i zdjęć o tematyce kajakowej
21:00 integracja przy beczce piwa
19:00-21:00 rejestracja oraz wydawanie pakietów startowych

SOBOTA, 22.04.
08:00-10:00 Rejestracja ostatnich zawodników w Biurze zawodów, treningi
10:30 Otwarcie Mistrzostw i odprawa
11:00 Runda eliminacyjna
13:00 Runda finałowa
13:00 Gorący poczęstunek
18:00 Rodzinny Park Rozrywki Esplanada:  ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców, tombola
18:45 Podziękowania sponsorom i partnerom
19:00 Koncert zespołu bluesowego „Przytuła Kwintet”
21:00 Wspólna biesiada przy gitarach, ognisko, kolacja

Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu 2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Impreza odbędzie się w terminie  17 – 18 lutego 2017 r. na Skwerze Radiowej „Trójki”. Jest to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce. Impreza ma charakter  konkursu podczas którego powstają śnieżne figury. Impreza przeprowadzona jest w dwóch kategoriach:

Amatorzy
Data: 18 lutego 2017, godz. 10:00 – 16:00, Skwer Radiowej „Trójki”

Do konkursu zostaną zakwalifikowane 4 amatorskie drużyny, które przez jeden dzień ze śnieżnych sześcianów o wymiarach 1,5m x 1,5m x 1,5m wykonują rzeźby zgodnie z przedstawionym wcześniej projektem.

Profesjonaliści
Data: 17 – 18 lutego 2017, godz. 10:00 – 16:00, Skwer Radiowej „Trójki”, Skwer przy ul. Turystycznej 2

W konkursie wezmą udział 4 drużyny rzeźbiarzy z Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia, Gdańska, Łodzi, Katowic. Reprezentacji uczelni (studenci, absolwenci, profesorowie) staną w nietuzinkowe szranki w rywalizacji z zakresu rzeźby. Zadaniem drużyn będzie zaprojektowanie i wyrzeźbienie w śniegu dużych trzy metrowych form. Z uwagi na wielkość pryzm ekipy profesjonalistów swoją pracę rozpoczną dzień wcześniej. Powstałe rzeźby są przepięknie podświetlane światłem ledowym.
Mistrzostwa odbędą się w ramach festiwalu „Trójka Górom” pod patronatem Programu III Polskiego Radia.

Zimowy Festiwal pod Szrenicą

2016.01.14 sobota – Ski Retro Festiwal

10:30-11:30

  • Zapisy zawodników Retro do 3 konkurencji
    SLALOM, SKOKI NARCIARSKIE , PODBIEG
  • Dla zawodników Retro możliwość darmowego wjazdu na „Puchatek”
  • Dla pozostałych zawodników dowolna rozgrzewka na stoku.

11:15-11:45

  • Degustacja Certyfikowanych potraw Retro
  • Konkursy, zabawy rozgrzewka kibiców Retro
    (Budujemy z siana: piramidy, węże, fortece itp.)

11:30

  • Prezentacja  zawodników KSM „Łabski” na archaicznym sprzęcie Snowboardowym
  • Spektakularny Wyścig Smoczych Łodzi” –Aparting  „Norweska Dolina”

OK. 11:45

  • Uroczyste Rozpoczęcie zawodów  przez pionierów imprezy
  • Start  kolejno w konkurencjach:
    • SLALOM
    • SKOKI  NARCIARSKIE
    • PODBIEG

Ok. 13:30
Uroczyste wręczanie  nagród.
Integracyjna  zabawa przy coverach i szlagierach Retro po chmurką.

Podczas całej imprezy

  • ekspozycja starych nart i snowboardu z możliwością wypróbowania sprzętu.
  • Rewia mody na saniach rogatych i nie tylko z sesją zdjęciową

Sylwestrowy pokaz Sztucznych Ogni

Nowy Rok Szklarska Poręba przywita sylwestrowym pokazem Sztucznych Ogni.

Podziwiać będzie można je w centrum miasta. Tych którzy Sylwestra będą chcieli spędzić pod chmurka zapraszamy do Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada. Tu od 22.00 na gości czekać będą gorące rytmy oraz największe karnawałowe przeboje podczas Ognistej zabawy w stylu disco.

Sylwestrowa załoga wspólnie z Tancerzami Ognia podkręcać będzie ogniste klimaty szalonymi konkursami i zabawami. Jeśli aura pozwoli uruchomimy również lodowisko i zaprosimy na noworoczne tańce na łyżwach.

Program:
22.00 – rozpoczynamy tańce, zabawy i konkursy
23.45 – sylwestrowy taniec z ogniem – IRRBLOSS
24.00 – przywitanie Nowego Roku
24.10 – sylwestrowy pokaz sztucznych ogni
do 2.00 – dalsza część zabawy

Uwaga: liczba miejsc może być ograniczona.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, tel. 75 7173614,
Rodzinny Park Rozrywki Esplanada, tel. 75 74 28 717

UWAGA! 30.11 przez kilka godzin Wodospad Kamieńczyka będzie niedostępny

kamienczykWąwóz Wodospadu Kamieńczyka będzie zamknięty 30 listopada od rana co najmniej do godziny 13.00. Powodem jest ścinka drzew, która jest tam prowadzona metodami alpinistycznymi.  Drewno będzie na linach opuszczane w rejon kładek, którymi na co dzień wędrują zwiedzający. Za utrudnienia przepraszamy.

Przejazd Pociągu Retro „LICZYRZEPA”

14054234_1132742173464103_4226420137714465940_nW niedzielę 28 sierpnia 2016 w godzinach 12:00 – 17:00 zapraszamy na stacje PKP Szklarska Poręba Górna gdzie będą na Państwa czekały stoiska z rękodziełem, lokalnymi produktami i regionalnymi pamiątkami, retro animacje. Będzie można zwiedzić wystawę w Mobilnym Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa z Jaworzyny Śląskiej, potańczyć przy dźwiękach Kapeli Gryfowskiej i uraczyć swe podniebienie w Szklarka BISTRO.

Około godziny 13:00 planowany jest przyjazd zabytkowego składu pociągu LICZYRZEPA.

O godzinie 14:00 pociąg Józefina wyruszy do Piechowic, a powróci do Szklarskiej Poręby około godziny 16:15, żeby o godzinie 17:00 się z nami pożegnać i odjechać jako skład Liczyrzepa do Wrocławia.

Program imprezy:

  • Stoiska z rękodziełem
  • Lokalne produkty
  • Regionalne pamiątki
  • Mobilne Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa (wystawa) Jaworzyna Śląska
  • Kapela Gryfowska
  • Piknik Retro w Szklarka Bistro

Godz. 13:00 przyjazd pociągu Liczyrzepa do Szklarskiej Poręby
Godz. 14:00-16:15 pociąg Józefina na trasie: Szklarska Poręba – Piechowice – Szklarska Poręba

48 Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej

plakat z czerwcaGiełda jest miejscem promocji nowych piosenek i ich twórców.

Wykonawca może wykonać w konkursie 2 piosenki, w jednym z dwóch dni konkursowych (czwartek lub piątek).
Na życzenie Jury Wykonawca może zaśpiewać trzecią piosenkę.
Wykonawca może wykonać najwyżej 1 piosenkę nie będącą jego własnym utworem.
Ma to na celu docenienie twórczych działań młodych Wykonawców.
Utwór własny Wykonawcy to taki, który został stworzony w całości lub części przez wykonawcę
jak również taki, który został Wykonawcy podarowany przez innego Twórcę.

Wielce Szacowne Jury przyzna nagrody:

  • za piosenkę
  • za wykonanie

Jury może przyznać :

  • nagrodę im Wojtka Belona (dla młodego Twórcy)
  • nagrodę im Jerzego Pawła Dudy
  • Grand Prix Giełdy

W werdykcie Jury znajdzie się też Nagroda Publiczności przyznana przez Publiczność Giełdową oraz Nagroda Akademickiego Klubu Turystycznego im. Mieczysława Orłowicza przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu za piosenkę turystyczną.

Jury Giełdy z upoważnienia organizatorów innych zaprzyjaźnionych festiwali będzie mogło zakwalifikować do wzięcia w nich udziału
bez eliminacji wstępnych.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do konkursu który należy wysłać na konkurs@gieldapiosenki.pl

Artyści, którzy zapowiedzieli swoją obecność na 49. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej:
BROWAR ŻYWIEC, Piotr Bakal, Karol Płudowski, Marzena Nowakowska, SKLEP Z PTASIMI PIÓRAMI, Radosław Partyka i ZIELONY SZLAK, Andrzej Mróz – KOCIOŁEK, LABOLARE, Jerzy Kostrzewa i Przemysław Śledź ŚLEDZIUHA, Leszek Kopeć, BIEGUNI, SETA, Leonard Luther, POD WIATR, Bractwo Wiecznego Natchnienia – zwycięzcy ubiegłorocznej Giełdy, Anna Ciaszkiewicz – zwyciężczyni ubiegłorocznej Giełdy, BĄDŹ CISZĄ, Tomek Wachnowski, MIKROKLIMAT, Wacław Juszczyszyn, Tony Milner, Jerzy Filar, Ryszard Żarowski, Małgorzata Lipińska i Grzegorz Bielawski, BEZ IDOLA, FART, Bielawa & Mazurkiewicz, Tomasz Jarmużewski, Sergiusz Stańczuk, Waldemar Pawlikowski, Póki Co, Przemek Mazurek  i to jeszcze nie koniec…

Koncerty 49. Giełdy Piosenki będą odbywały się na trzech scenach