Dwubój Retro w Blasku Gwiazd

1099_1388406861Uwaga ! Organizatorzy zadecydowali o przesunięciu imprezy na 8 lutego 2014 r  w związku z wiosenną aurą w zimowe miesiące.

Na nartostradzie Puchatek odbędą się dwa slalomy będące swoistym wehikułem czasu. Na początek podczas Slalomu Gwiazd ścigać się będą przy profesjonalnym pomiarze czasu i całkiem na serio gwiazdy ekranu, radia i telewizji. Później zaś slalom zmieni swój charakter i przeniesie zawodników oraz publiczność o sto lat wcześniej. Na oryginalnym sprzęcie z przeszłości, w stylizowanych strojach i w odpowiadającym charakterowi imprezy stylu, ścigać się będą retro zawodnicy na nartach i saniach. Do pokonania będą mieli slalom i skocznię narciarską.

Do zabawy przyłączą się również gwiazdy, wcześnie biorące udział w całkiem współczesnych zawodach.  Gwiazdy stworzą dwuosobowe drużyny i będą się ścigać o laur najlepszego Retro Saneczkarza 2014.

Aby wziąć  udział w Dwuboju Retro należy zaopatrzyć się w sprzęt narciarski rodem ze starych pocztówek ,odpowiednie przebranie a co najważniejsze mnóstwo dobrego humoru.

Poruszanie się na starym sprzęcie to duża sztuka i tylko nieliczni mogą poszczycić się znajomością telemarku lub innych technik narciarstwa zjazdowego, które w czasach nart bez krawędzi, skórzanych butów i zapięć na paski, były kluczowe i powszechnie znane.

Jeśli jednak ktoś stwierdzi, że jazda na nartach sprzed półwiecza to dla niego zbyt duże wyzwanie, może pokonać slalom na skibobach, sankach  lub bobslejach.

Jury oceniać będzie nie tylko: ubiór i  sprzęt , styl  zjazdu, ale  także ogólną  prezentację  uczestnika. Z tego wynika, że braki w umiejętnościach narciarskich nadrabiać można w inny sposób.

Program:

11:00 –  rozpoczęcie zawodów – Slalom Gwiazd
12.00- 14.00 – lepienie wielkiego serca dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
14.00 – 15.00 – zapisy w dniu imprezy w biurze zawodów
14.30 -15.30-  dekoracja zwycięzców Slalomu Gwiazd
15.30 – taniec w wykonaniu Glidii Przewodników i wszystkich chętnych odtańczony na podstawie historycznych zapisów z początków XX w.
16.00- 17.00 – Zawody Retro
– zjazd na saniach rogatych
– slalom retro
– skoki retro
17.00 – pokaz mody retro na scenie i polska premiera rakiet śnieżnych z funkcja zjazdu
17.30 – dekoracja retro zwycięzców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *