Lato w Szklarskiej Porębie

Sportowe, turystyczne i rozrywkowe czyli Trójkowe będzie lato w Szklarskiej Porębie.

SPORTOWO czyli rowerowo i biegowo. Ta druga dyscyplina w Polsce przeżywa prawdziwy renesans. W Szklarskiej Porębie tego lata będą aż trzykrotnie organizowane zawody biegowe. Zaczynamy od „Wielkiej Pętli Izerskiej”  (20.07. ).

To półmaraton górski na rozgrzewkę przed Maratonem Karkonoskim, który w tym roku jest też walką o Mistrzostwo Świata w Długodystanowym Biegu Górskim (3.08. ). A na zakończenie wakacji rodzynek, czyli po raz pierwszy organizowany Letni Bieg Piastów (31.08.).

Rowery.Tradycyjnie, bo już 17 raz, u podnóża Szrenicy zorganizowany będzie Festiwal Rowerowy ( 12-18.08  ). Nie może być inaczej, wszak Szklarska Poręba to mekka polskiego kolarstwa górskiego.

Ale na „szrenickim stoku” widać będzie nie tylko „górali”. Widowiskowe skoki, podskoki, salta, piruety a także zawody dla dzieci. Wszystko co można zrobić na rowerze będzie można zobaczyć w Szklarskiej Porębie.

TURYSTYCZNIE oczywiście zapraszamy na górskie wycieczki po najpiękniejszych karkonoskich i izerskich szlakach. Szczególnie po Magicznym Szlaku Ducha Gór – grze terenowej po najciekawszych miejscach Szklarskiej Poręby.  W każdy poniedziałek lipca i sierpnia na trasę będzie można wyruszyć z przewodnikiem.

Turystycznie to także muzycznie. Na początku sierpnia w Bazie Pod Ponurą Małpą zagrają „Łosie” (jak nazywani są bywalcy) stare, średnie i te początkujące.  Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej (4-8.08 ) tradycyjnie ściągnie do Szklarskiej Poręby miłośników piosenki lekkiej, choć nie zawsze łatwej, ale zawsze z tekstem.

Muzycznie do Szklarskiej Poręby zaprasza także Marek Niedźwiecki, bo nie może być inaczej, aby w środku lata nie zagrała legendarna LP3 w Zimowej Stolicy Programu III Polskiego Radia (02.08. w przeddzień Mistrzostw Świata w Długodystansowym Biegu Górskim.

ROZRYWKOWO będzie w Parku Rozrywki Esplanada. Dla dzieci i dorosłych na wakacje będą uruchomione nowe atrakcje. Wieża emocji (spadek z prędkością 6m/s), wyścigi mini samochodów, dziecięcy labirynt, rodzinny minigilf czy szalone zjazdy Alpine Coaster to tylko część atrakcji. Najmłodszym na pewno przypadnie do gustu oferta Dino Parku z naturalnej wielkości gadami  (www.dinopark.com.pl)
.
Przez całe wakacje Art Skwer czyli zajęcia edukacyjno-kulturalne dla dzieci na Skwerze Radiowej Trójki. A 13-14 sierpnia zapraszamy na EKOGLASS – Międzynarodowy Plener Szkła Artystycznego. Festiwal to okazją do zapoznania się z bogatymi tradycjami szklarskimi miasta pod Szrenicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *