Puchar Świata w Szklarskiej Porębie

Tak jak było to wcześniej planowane, zawody w Szklarskiej Porębie odbędą się 18 i 19 stycznia 2014.
W tych samych dniach w Zakopanem odbędą się zawody w skokach narciarskich, co martwi wielu fanów obu dyscyplin. Temat ten był podejmowany podczas obrad komisji ustalającej terminy zawodów. Przyszłoroczny kalendarz, ze względu na zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi, jest bardzo napięty.

W listopadzie i grudniu zawody odbywają się na północy Europy, gdzie jest duża gwarancja śniegu. Następnie rozgrywany jest cykl Tour de Ski. Ze względu na warunki terenowe na Polanie Jakuszyckiej nie można przeprowadzić konkurencji, jakie tydzień wcześniej będą rozgrywane w Czechach. 18 stycznia na Polanie rozegrany zostanie sprint techniką dowolną, a 19 stycznia bieg na 10 i 15 km. Jednak tym razem będą to biegi ze startu wspólnego, a więc znacznie bardziej widowiskowe i emocjonujące.

One comment on “Puchar Świata w Szklarskiej Porębie

  1. szklarska por pisze:

    zimy nie było, ale juz jest 🙂
    należy wspomnieć o tym, że mnóstwo osób było w to zaangażowanych: wielu wiolontariuszy, organizatorów oraz pracowników MZGL-u z Kierownikiem na czele, którzy pracowali od rana do nocy aby stworzyć odpowiednie warunki aby zawody sie odbyły. wielkie uznanie dla nich:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *