Szklarska Poręba noclegi
Jakuszyce - Szklarska Poręba zdjęcia z imprez odbywających się w Jakuszycach - polana Jakuszycka, Bieg Piastów, Biathlon, Psie Zaprzęgi
  • Oferty specjalne
  • Last Minute
  • Ostatnio dodane obiekty
2021-09-20 Apartament Dorota Szklarska Poreba zaprasza!
160 zl. do 4ch osob! Przestrzenny(64m2) Apartament do 7miu osob z Garazem w budynku, Balkonem i Piecykiem na drewno! Serdecznie Zapraszamy!
tel: 791192258   info@dorota.nl   www.dorotapolen.nl
Nowe obiekty dodane do bazy
Nefryt Willa pod Szrenicą 2 Domki na Skale Karkonoskie Chaty Dom w sam raz Nad Kamienną Centrum Szklarka Pokoje do wynajęcia w Karkonoszach
Fotoreportaże - imprezy Jakuszyce - 2013

Mistrzostwa Świata Nordic Walking
dodano 06.10.2013
W sobotę 5 października na Polanie Jakuszyckiej odbyły się Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Rywalizowano w Crossie na 10 i 20 km, a także w sprintach na 300 metrów. Odbyły się też pierwsze Jakuszyckie Sprinty na Rolkach Terenowych. W sumie w imprezie wzięło udział blisko 400 osób.
Pożegnanie lata na orlu
dodano 21.09.2013
Pożegnanie Lata 2013 w Stacji Turystycznej ORLE w tym roku w sobotę 21. września, tuż przed równonocą jesienną, z 22 na 23 września. Podobnie, jak w poprzednich latach, Towarzystwo Izerskie zaprosiło Do ORLA miłośników gotowania gulaszu w kociołkach nad ogniskiem, którzy mogli wystartować w konkursie na najsmaczniejszą potrawę upichconą tą metodą (z własnych, przywiezionych "wsadów do kotła").
Letni Bieg Piastów
dodano 31.08.2013
Piort Holly z Wałbrzycha i Magdalena Nykiel z Sosnówki pewnie wygrali Letni Bieg Piastów - półmaraton górski na dystansie 21 km. Oboje wyprzedzili swoich rywali o blisko 3 minuty. Bardziej zacięta rywalizację o wygraną oglądaliśmy w Jakuszyckiej Dziesiątce (10 km). W sumie do mety obu biegów dotarło 438 zawodniczek i zawodników. Pogoda dopisywała dziś biegaczom. - Świetna na takie zawody - chwaliła Dominika Jarosz z Jeleniej Góry, który wygrała bieg pań na 10 km. - Nie za gorąco, lekki wiaterek. Nic, tylko biegać. Ja ruszyłam od startu równo z Magdą Nykiel. Z tym, że ona biegała dwa kółka, czyli półmaraton a ja jedno. Czy kontrolowała co robią za moimi plecami rywalki? Nie. Nie próbowałam się odwracać. I w sumie nie było jak się oglądać, bo D. Jarosz drugą na mecie Katarzynę Świecę wyprzedziła aż o 3,39 minuty! Wśród panów na 10 kilometrów walka była większa. Dariusz Jurewicz z Gołdapi wyprzedził Piotra Skowrona z Jeleniej Góry o 10 sekund. - Za mocno zacząłem, a potem zabrakło pary, by ścigać się na mecie z rywalem - podsumował młody jeleniogórzanin, na co dzień narciarz biegowy. - To był mój pierwszy górski bieg. Nie wiedziałem czego się spodziewać. Było trudno, dlatego tym bardziej cieszę się, że wygrałem - mówił tuż po biegu uradowany Jurewicz. Na dystansie 21 km od startu ruszyła grupa 6-7 zawodników. Do pierwszego podbiegu trzymali się razem, ale tuż za schroniskiem Orle (ok. 4,5 km) zaatakował Piotr Holly (na zdjęciu z prawej). wałbrzyszanin przyjechał do Jakuszyc wygrać. W końcu niedawno był najlepszy w Wielkiej Pętli Izerskiej, a tydzień temu wygrał w siebie Toyota Półmaraton. - Ale tu było najtrudniej. Trasa naprawdę dała się we znaki. Wystarczy popatrzeć na czas - mówił na mecie. Na którą pewnie wbiegł pierwszy. Od tego ataku za Orlem już tylko powiększał swoją przewagę. Ostatecznie drugiego Adriana Antczaka wyprzedził aż o 2,58 minuty! Czwarty na mecie był Waldemar Witulski z Sosnówki, który ma w swojej karierze trzy wygrane w Zimowym Biegu Piastów.
Rowerowy Rajd Retro, Święto Anny w Jizerce
dodano 28.07.2013
Trasa w Górach Izerskich. Zawodnicy jadą od Orla do Jakuszyc drogą przez Dział Izerski. Następnie skręcają w prawo w stronę leśnego przejścia do Czech - Harrachov - Mytiny i zatrzymują się na stacji kolejowej. Stąd przejazd części trasy z Harrachova do Korenova - pociągiem. Należy pamiętać o koronach czeskich na bilety z opłatą za rower włącznie! Kwota ok. 500 koron swobodnie wystarczy na wszystko - bilety kolejowe i zabawę festynową - jedzenie, picie, pamiątki i inne rozrywki, bowiem celem rajdu jest Jizerka, w której odbędzie się doroczny Dzień św. Anny.
Święto mostka
dodano 18.07.2013
Było tradycyjnie: gospodarze Gór Izerskich z Czech i Polski, artyści-szklarze z kończącego się pleneru szklarskiego, turyści i goście. Nie zabrakło piwa, kiełbasek i dobrych humorów. Oprawę muzyczną zapewniła niezawodna dechova hudba z Jablonca nad Nisou. Wszystko dzięki Towarzystwu Izerskiemu i jego prezesowi - Stanisławowi Kornafelowi oraz sponsorom.
VI BIEG IZERSKI, X BIEG RETRO – 2013
dodano 10.03.2013
X edycja Biegu Retro przyciągnęła 87 zawodników na nartach liczących sobie co najmniej 30 lat. Aby stanąć na starcie, trzeba było spełnić jeden warunek: wystartować w sprzęcie, w którym nie ma grama plastiku. Jeszcze kilka lat temu w zawodach dominowali sąsiedzi z Czech. W tym roku większość zawodników pochodziła z Polski. Widać, że w całym kraju robione są porządki na strychach i w komórkach. Sprzętu retro przybywa. Podobnie jak startujących. Zawody wygrali Veronika Schierova oraz Martin Belda. Ale nie o miejsce na mecie, lecz o udział chodzi. Jak zwykle uczestnicy mieli okazję do świętowania i biesiadowania, co zresztą i przed i po biegu czynili. Bo grunt to zabawa: bez plastiku. W drugiej części dnia na starcie stanęło aż 193 zawodniczek i zawodników, którzy wzięli udział w 16. Biegu Izerskim. I choć tutaj regulamin dopuszcza plastik wszelaki, to jest to również okazja do zabawy. Nie wszyscy mają bowiem sprzęt retro, ale wielu ma fantazję. Na trasie można było więc spotkać pszczółki, pszczelarzy, wróżki, krówki a nawet rycerza w zbroi.
XXXVII Bieg Piastów
dodano 02.02.2013
W słońcu, na śniegu i na ponad 1800 parach nart pobiegli na dystansie 50 km. Bieg Piastów w Szklarskiej Porębie wygrali Czeszka i Czech. W stylu klasycznym najszybszym w tym roku okazał się Petr Novak z Karlovych Varów . Drugi był jego rodak Jiri Rocarka, a trzeci Niemiec Benjamin Seifert z Oberwiesenthal . Najlepszy Polak Paweł Klisz z Bielska Białej zajął siódme miejsce. Wśród kobiet także dominowały Czeszki. Pierwsza na metę wbiegła Zuzanna Kocumova z Liberca, a druga Adela Boudikova z Novego Mesta. Trzecie miejsce wywalczyła Marcela Marcisz. W biegu na dystansie 50 km stylem klasycznym wzięło udział ponad 1800 zawodniczek i zawodników z ponad 30 krajów. To rekordowa liczba, która rośnie z roku na rok. Tak samo jak ilość publiczności, która w tym roku stała wzdłuż całej Polany Jakuszyckiej.
VII Husqvarna Tour 2013
dodano 12.01.2013
Bicie rekordów w trakcie Husqvarna Tour to już norma! Tym razem w dniach 10-13 stycznia na Polanie Jakuszyckiej zmierzy się aż 70 załóg z całego świata, a w trakcie trwania zawodów na trasie zobaczymy ponad 1000 psów w zaprzęgach! Siódma edycja tych emocjonujących zawodów przyciąga nie tylko najlepszych zawodników, ale też kibiców z całego kraju. Wyścigi psich zaprzęgów to dyscyplina bardzo widowiskowa. Niezwykłe emocje, prawie tysiąc psów, które aż rwą się do startu oraz piękny, zimowy krajobraz polskich gór sprawiają, że na skórze pojawia się gęsia skórka - nie tylko z zimna. Historia wyścigów psich zaprzęgów sięga czasów gorączki złota na Alasce. Nie trzeba jednak jechać tak daleko, żeby zobaczyć dziesiątki białych, puszystych malamutów i poczuć klimat fascynującej przygody! Wystarczy przyjechać do Jakuszyc w dniach 10 - 13 stycznia 2013 r., gdzie na trasie Biegu Piastów, będzie odbywała się tegoroczna - siódma już edycja zawodów Husqvarna Tour.

Archiwum reportaże Jakuszyce
2015-2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007e-szklarska.com Szklarska Poreba noclegi w gorach
Serwisy partnerskie: www.noclegowe.info | Ogłoszenia